Sıkça Sorulan Sorular

Size kendimizi daha iyi anlatabilmemiz için aklınıza gelebilecek her soruyu ve müşterilerimizin sorduklarını yayınlıyoruz. Eğer bu sayfadaki cevaplar sizin için yeterli değil ise aklınıza gelen her soruyu haftaiçi 9-19 saatleri arasında bizlere sorabilirsiniz.
Sorularınızı bu sayfanın sağ alt köşesinde bulunan canlı chat butonuna tıklayarak, [email protected] adresine eposta yollayarak ya da İletişim Formu aracılığıyla iletebilirsiniz.

GENEL

Düğünmüvar.com nedir?

Düğünmüvar.com nişanlanacak ya da evlenecek çiftlerin; kolaylıkla, kendilerine özel basılı davetiye benzeri bir internet sitesi oluşturmalarını sağlayan bir internet hizmetidir.

Düğünmüvar hesabı açmak nedir?

Düğünmüvar hesabı email adresi ve kendi belirleyeceğiniz bir şifre ile hizmetlerimizden yararlanmak için oluşturacağınız bir kullanıcı hesabıdır.

Düğünmüvar hesabı açmak ücretli mi?

Hayır, ücretsiz olarak bir kullanıcı hesabı oluşturabilirsiniz.

Basılı davetiye hizmeti veriyor musunuz?

Hayır; basılı olarak bir davetiye tedarik etme hizmetimiz bulunmamaktadır.

Neden online davetiyeye ihtiyaç duyalım?

Her yıl dünyada ormanların %1.5'inin kağıt üretimine gittiği bilinmektedir. Günümüzde düğüne davet edilmek için basılan davetiyelerin çoğu dağıtılmamakta, bunun yerine whatsapp üzerinden fotoğraf olarak davetlilere yollanmaktadır; bu durum da yüksek seviyede kağıt israfı oluşturmaktadır. Düğünmüvar.com bu sorunu çözebilmek adına kağıt israfını azaltabilecek, prestijli bir hizmet sunmayı amaçlamaktadır.

İnternet sitesi oluşturmak için teknik bilgi gerekli mi?

Hayır; size sunduğumuz hazır görünümler arasından birini seçtikten sonra sizin ve eşinizin bilgilerini, nişan, kına, nikah, düğün ve benzeri organizasyonlarınızın adresleri ve tarih bilgilerini doldurarak sitenizi kolayca oluşturabilirsiniz. Bir anket dolduruyor gibi hızlıca verdiğiniz bilgiler ile internet siteniz oluşacaktır.

İnternet sitesi için hosting ve domain gerekiyor mu?

Hayır, Düğünmüvar olarak size gerekli tüm hizmeti paket halinde veriyoruz ve kendi sunucularımızda tutuyoruz. Herhangi bir hosting veya domain satın alma gereksiniminiz yoktur.

İnternet sitemin adresi ne olacak?

TAM paket müşterileri için sonu .dugumuvar.com ile biten bir alt alan adı (subdomain) tahsis ediyoruz. Örnek olarak aysemehmet.dugunmuvar.com gibi. ATA Paket için ise; siz ve size özel tasarım danışmanımız ile anlaşacağınız bir .com/.net/.org vb. internet adresini biz sağlıyor olacağız.

Tasarım danışmanı nedir?

ATA Paket müşterileri için özel olarak atanan ve çiftin internet sitesi ile ilgili isteklerini yerine getirecek Düğünmüvar.com yetkilisidir.

PAKETLER

TAM Paket nedir?

TAM Paket, Düğünmüvar.com sitesine üye olan çiftlerin satın aldıktan sonra; hazır tasarım seçip, sitelerini verdikleri bilgilerle hızlıca oluşturabildikleri ve teknik hiçbir bilgiye gerek duyulmayan internet sitesi oluşturma hizmetimizdir.

ATA Paket nedir?

ATA Paket, Düğünmüvar.com sitesine üye olan çiftlerin satın aldıktan sonra; kendilerine atanan tasarım danışmanının gerekli bilgileri alarak çifte özel butik bir internet sitesi oluşturması hizmetidir. TAM Paket'e göre ekstra özellikler de sunulmaktadır.

ÇEYREK Paket nedir?

Minimal tasarımda sadece tek organizasyon mekanının adresini ve düğün tarihinizi paylaşabileceğiniz ücretsiz hizmetimizdir.

ATA Paket için örnek siteleri bulamıyorum.

ATA Paket için yapılan siteler çiftlere özel olduğundan, referanslarımız ve örneklerimiz açıkça paylaşılamamaktadır. ATA Paket ile yapılmış olan davetiye sitelerimizi görmek için lütfen bize eposta/iletişim formu/online chat yöntemlerinden birini kullanarak ulaşınız.

SMS Paketleri nedir?

Davetlilere SMS atmanız için gerekli olan SMS paketidir. Eğer TAM ve ATA paket ile birlikte verilen SMS haklarınız yetersiz ise; SMS Paketlerinden satın alarak haklarınızı arttırabilirsiniz.

Ücretsiz davetiye kullanıyorum, SMS atabilir miyim?

Evet, SMS paketlerinden satın aldıktan sonra SMS atabilirsiniz.

ÖZELLİKLER

Online Davet Sistemi nedir?

LCV (Lütfen Cevap Veriniz) olarak adlandırılan ve tüm basılı davetiyelerde bulunan bu ibare düğününüze geleceklerin önceden telefon ile haber vermesi gerektiğini bildirmektedir. Düğünmüvar.com'da ise konuklarınız organizasyona gelmeden önce katılım durumlarını ve kaç kişi geleceklerini -telefon ile aramadan- sitenizdeki formu doldurarak belirtebilirler.

Online Davet Sistemini kullanacak davetlilerim Düğünmüvar.com'a üye olmalı mı?

Hayır, siteye üye olmadan sitenizdeki LCV formunu doldurabilirler.

Geri sayım nedir?

Belirlediğiniz organizasyonunuza gün/saat/dakika/saniye şeklinde anlık geri sayım yapan, interaktif bir sayaçtır.

Yol tarifi nedir?

Bu özellik sayesinde sitenizdeki harita üzerinde tüm organizasyonlarınızın yapılacağı mekanları ayrı ayrı işaretleyebilirsiniz. İşaretlediğiniz mekanlar davetlilerin tarafından görülebilecek ve Yol Tarifi tuşuna basıldığında telefonlarının navigasyon uygulaması üzerinden yol tarifi alabileceklerdir.

SMS hatırlatıcı nedir?

Düğünmüvar.com size ücretsiz olarak telefon rehberi hizmeti de sunmaktadır. Bu rehbere ekleyeceğiniz kişilere belirlediğiniz bir mesajı toplu olarak yollamanız mümkündür. Bu özellik çiftlerimiz tarafından, düğünden 1 hafta önce hatırlatma yapılmak için kullanılmasının yanında davetiye sitelerinin gönderimi için de kullanılmaktadır.

Aşk hikayesi nedir?

ATA Paket satın alan çiftlerimize sunulan; tanışma, evlilik teklifi, nişan, kına, nikah ve benzeri akla gelebilecek her türlü geçmiş organizasyon hakkında ufak bilgilerin siteye konulabileceği bir özelliktir. Size özel tasarım planlamacınız talebiniz dahilinde size sunacaktır.

Premium Tasarımlar nedir?

TAM Paket ile sunulan hazır tasarımlardır. TAM Paket alan çiftlerimiz listelenen tasarımlar arasından bir tanesini seçerek kendi bilgileri ile hiçbir teknik bilgi gerekmeden özelleştirebilir.

Çifte Özel Benzersiz Tasarımlar nedir?

ATA Paket ile sunulan ve kendilerine atanan tasarım danışmanının gerekli bilgileri alarak çifte özel butik bir internet sitesi oluşturması hizmetidir.

Davetiye sitemde nasıl müzik çalarım?

ATA Paket ile sunulan bu hizmet ile dilediğiniz müziği tasarım danışmanınıza belirtmeniz halinde; sitenize giren herkes sizin seçtiğiniz müziği arkaplanda dinler. (Bu özellik iOS ve Android platformunda, Apple ve Google'ın yapmış olduğu kısıtlamalardan dolayı otomatik olarak çalışmamaktadır. Telefon ve tabletleri ile sitenize girenler müzik tuşuna bastığı zaman müzik çalmaya başlar.)

Video arkaplan nedir?

ATA Paket ile sunulan bu hizmet ile Save the Date ve benzeri videolarınızı tasarım danışmanınız ile görüşerek internet sitenize ekletebilirsiniz. (Bu özellik iOS ve Android platformunda, Apple ve Google'ın yapmış olduğu kısıtlamalardan dolayı otomatik olarak çalışmamaktadır. Telefon ve tabletleri ile sitenize girenler video izle tuşuna bastığı zaman video oynatılmaya başlar.)

Konaklama bilgileri nedir?

ATA Paket ile sunulan bu hizmet ile davetlilerinize sunacağınız konaklama alternatiflerini sitenizde paylaşabilirsiniz.

Ev hediyesi sisteminiz var mı?

Yurtdışında Gift Registry olarak da bilinen bu hizmeti kullanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçiniz.

TEKNİK BİLGİLER

Kaç adet mekan listeleyebilirim?

Şu an için en fazla 3 organizasyon mekanınızı listelemeniz mümkündür.

Hangi organizasyonlar için kullanabilirim?

Aklınıza gelebilecek tüm organizasyonlarınız için kullanabilirsiniz. Düğünmüvar.com üzerinden sunulan TAM Paket tasarımları Evlilik Teklifi, Nişan, Kına, Bekarlığa Veda, Nikah, Düğün, Yıldönümü Kutlaması etkinlikleri düşünülerek tasarlanmıştır. ATA Paket ise butik olarka tasarlandığından babyshower da dahil olmak üzere her türlü organizasyonunuz için özelleştirilebilir.

Satın aldığım internet adresini kullanabilir miyim?

Evet, daha önceden satın almış olduğunuz bir internet adresiniz var ise, size vereceğimiz alt domain adresine yönlendirme yapabilirsiniz.

Fotoğraf albümüme fotoğraf yükleyemiyorum.

Düğünmüvar'da sitenizi ücretsiz olarak oluşturabilir ve üstünde yine hiç bir ücret ödemeden değişiklik yapabilirsiniz. Sitenizi yayınlamak istediğinizde TAM paket satın alarak anında yayına alabilirsiniz. Sitenizi yayına aldıktan sonra albüme fotoğraf ekleme özelliği devreye girecektir.

LCV formunda bulunan "Bize Mesajınız" yerine başka bir soru yazabilir miyim?

Evet, Site Ayarları sayfasında bulunan LCV formu sorusu kutusuna istediğiniz soruyu yazabilirsiniz.

Bayilik veriyor musunuz?

Evet, bu hususlar için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

ÇİFTLERİMİZDEN YORUMLAR

Düğün günü telaşlarını azalttığımız mutlu çiftlerimizin Düğün mü var hakkındaki yorumları

HEMEN BAŞLAYIN

Hemen ücretsiz olarak üye olun ve sitenizi oluşturmaya başlayın.

İLETİŞİM

Aklınıza takılan her soru için bize Whatsapp destek hattımızdan ya da site üzerindeki canlı destekten ulaşabilirsiniz.